1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Yapım Aşamaları

Aşama 1.
Çelik inşaat yapımında, ön üretimi fabrikada, bilgisayar kontrollü makineler tarafından milimetrik hassasiyetle tamamlanan çelik konstürksiyon duvar panelleri ve taşıyıcı kolonların montajı, şantiyede işçiler tarafından yapılır. Evlerde, galvanizli çelik kullanılması sayesinde paslanma riski oluşmamaktadır

Aşama 2.
Çelik konutlarda ana taşıyıcı dahil, tüm elemanlar perçin, akıllı vida ve bulon kullanılarak yapıldığı için depreme karşı direnç artmakta ve depremde meydana gelen darbelerde herhangi bir çatlama oluşmamaktadır.

Aşama 3.
Çelik konstrüksiyon işlemleri tamamlandıktan sonra konutun giydirme işlemleri başlar. OSB ( OSB-Oriented Strant Board) ile kaplanan çelik karkas üzerine, piyasada bulunan her türlü dış cephe ve çatı kaplama malzemesi rahatlıkla uygulana­bilmektedir.

Aşama 4.
Dış taraftan giydirme işlemleri devam ederken profil boşluklarına ısı yalıtım levhaları dübellenmektedir.

Aşama 5.
Isı yalıtımının üzerine alçıpan levhalar kaplanır. Alçıpan birleşim derzleri, alçı sıva ile doldurulduktan sonra, boya yapılmakta veya duvar kağıdı ile kaplanmaktadır.

Aşama 6.
OSB ile kaplanmış çelik karkas üzerine istenilen renk ve modelde siding dış cephe kaplaması uygulanabilir.

Aşama 7.
Eğimli çatı panelleri ve makaslarla oluşturulan çatı strüktürü, 11 mm. OSB panelleri ile kaplanmaktadır. OSB kaplama ile elde edilen bu yüzey üzerine su yalıtım membranı serilmektedir. Çatı kaplama malzemesi olarak istenilen renk ve dokuda shingle su yalıtım membranı üzerine kaplanmaktadır. Su olukları yatay ve dikey olarak PVC oluklardan oluşmaktadır.

Aşama 8.
Çatı kaplama işlemleri ve dış cephe giydirme işlemleri tamamlandıktan sonra yatay ve dikey PVC oluklar takılır.

Aşama 9.
İsteğe bağlı olarak konutun çelik konstrüksiyonuna zarar vermeyecek şekilde ısı bariyerleri hazırlanıp ateş tuğlası ile şömine bacası hazırlanmaktadır. İstenilen her çeşit şömine modeli uygulanabilir.

Aşama 10.
Islak mekanlar suya dayanıklı alçıpan levhalar ile kaplanır. Daha sonra üzerine seramik kaplama yapılır. Mutfak dolabı ve vitrifiye malzemeleri yerleştirilir.

Aşama 11.
Dilediğiniz renk ve modelde mutfak ve banyo tercih edebilirsiniz.

45 gün gibi kısa sürede tamamlanabilen çelik konstrüksiyon konutunuz yaşamaya hazır şekle gelir.