1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

SerVilla Çelik Villa Sistemleri, 1 Ayda Çelik Villa Yapıyor!

Metrekaresi 600 ile 860 TL arasında değişen çelik villalar ürettiklerini belirten Ser Villa Genel Koordinatörü Yağmahan, 250 metrekare 40 villayı bir ayda yaptıklarını kaydetti.

Marmara’yı etkisi altına alan depremlerden sonra ön plana çıkan çelik konstrüksiyonlar, villalarda da giderek daha fazla kullanılıyor. Çelik villa üretiminde önemli isimlerden biri olarak ayda 250 metrekarelik 40 villa üretebilme kapasitesine sahip olduklarını belirten Ser Villa Çelik’in Genel Koordinatörü İdris Yağmahan, bu sürenin koşullara göre daha kısalabildiğini kaydetti.

Villaların bu kadar kısa sürede yapılabilmesinin arsası olanlar açısından ciddi bir avantaj sağladığına dikkat çeken Yağmahan, “Arsası olup da karar veren, bu yaz, tatilini kendi villasında geçirebilir” dedi. Üretici bir firma olmaları nedeniyle ekonomik bir fiyat politikası izlediklerini ifade eden Yağmahan, fiyat seviyesini ise, “Dekorasyon hariç metrekaresi 600-650 TL civarında konutları imal etmekteyiz. anahtar teslimini tercih edenlere fiyat aralığı 800-860 TL’ye kadar yükseliyor” sözleriyle anlattı.
İnşaat sürecinin nasıl işlediği hakkında bilgi veren İdris Yağmahan, işe müşteri beklentisinin analiziyle başladıklarını kaydetti. Müşterinin ne istediğine karar verdikten sonra arsanın imar işlemleri tamamlandığını dile getiren Yağmahan, “Yapılacak modele de karar verdikten sonra hızlı bir şekilde imalatı gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. Yağmahan, ürettikleri villaların depreme karşı dayanıklılık kadar ısı yalıtımı açısından yüksek kalitede olduğunu belirtti.

‘2.5 kata kadar uygun’

İdris Yağmahan, kullandığıkları hafif çelikle ilgili bilgiler verdi. Hafif çeliğin iki normal kat ve artı çatı kat için uygun olduğunu belirten Yağmahan, daha sonraki katlarda ise hafif çelik ile ağır çeliğin birlikte kullanılması gerektiğini kaydetti. Yağmahan, “Hafif çelikle altı katlı, sekiz katlı yapılar inşa edilir, ama ekonomik olmaz. Kat sayısı arttıkça kullanılan çeliğin miktarı da arttığı için bu durum, maliyeti otomatik olarak yükseltir” diye konuştu.

Milliyet

Ayrıca...

Hafif Çelik Yapı Firması SerVilla Çelik Villa

Hafif Çelik Yapı Firması SerVilla Çelik Villa Dünyanın pek çok yerinde bugün ahşap ve betonarme …