1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Çelik Konstrüksiyon Yapılar Kolaylık ve Ekonomi Sağlıyor!

Konut mimarisinde çelik konstrüksiyon binaların kullanımı yaygınlaşıyor. Prefabrik hazır evlerden sonra yavaş yavaş çelik konstrüksiyon yapılar da yaygınlaşmaya başlarken, bu konutlar özellikle zaman ve maliyet konusunda avantaj sağlıyor.

Konut ihtiyacının çok yüksek olduğu İstanbul’da yılda ortalama 250 bin konut ihtiyacı bulunurken, uzmanlar, kentsel dönüşüm projesi kapsamında çelik evlerin de alternatif olarak düşünülebileceğini belirtiyor. Çelik yapılarda inşaat süresinin kısalığı finansmanda kolaylık ve ekonomi sağlıyor. Yapılarda ses ve ısı yalıtımı, yangın güvenliğinin üst seviyede olması da maliyetleri, bu yapıların tercih edilme sebeplerinin başında geliyor.

Alternatif oluyor İstanbul’da yılda ortalama 250 bin konut ihtiyacının bulunduğunu söyleyen uzmanlar, “Tapu, Kadastro, Tedaş, Telekom, Valilik, Sivil Savunma, Belediye kurumları ile, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Elektrik Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası ve Harita Mühendisleri Odalarıyla muhatap olmak, buralarda işlemlerin tamamlanabilmesi için de 62 kalem evrak ve 255 mevkideki yetkili kişinin imzası gerekiyor. Bir bina ruhsatı için ortalama 45 gün bekleniyor” şeklinde belirtirken, çelik evler bir bunlara bir alternatif olarak görülüyor. Çelik konstrüksiyon evlerin tercih edilmesine diğer bir sebep ise, ihtiyaca ve zevke göre yapının şekillendirilebilmesi oluyor. Dış cephede yapılan doğal suni taş uygulamaları ve çeşitli kaplamalar sayesinde doğa ile bütün, eski, ya da çok modern görünümler oluşturulabiyor.

4 günde tamamlanıyor
Çelik ev sistemlerin basit kurulumunda sistem, 0,5-2,5mm galvaniz saç malzemenin soğuk halde kıvrılarak şekillendirilmesiyle imal ediliyor. Uniform aralıklarla dizilerek, çapraz yatay ve dikey elemanlarla birbirine bağlanıyor. Dolu gövdeli çelik profillerle desteklenerek çelik vida ve bulonlarla sistem birleştirilir. Dış ve iç mekandan panellerle kaplanıyor. Sistem kurulum için, alt zemin betonuna, sürekli ya da radye temele ihtiyaç duyuyor. Çelik yapı sistemleri projeye göre fabrikalarda boyutlandınlıp, şantiye mahalline geldiğinde ise 3 – 4 gün sürede montajı tamamlanıyor.

Çelik yapılar ikiye ayrılıyor
ÇELİK konstrüksiyon yapı sistemlerine olan tercih geçmişte oldukça azkeni çelik yapıların avantajlan daha fazla kamuoyuna sunulunca tercihi de arttı. Çelik konstrüksiyon, çelik bina, çelik ev, çelik yapı gibi çelik konstrüksiyon yapılar hızlı, güvenli ve ekonomik olması ve belirli standartlara sahip olması nedeniyle hızla yaygınlaşan çelik yapı sistemi haline geliyor. Çelik konstrüksiyon yapüar, ağır çelik ve hafif çelik konstrüksiyon yapılar olarak ikiye ayrüıyor.Büyük açıklıklı ve kreynli fabrika binalarım ağır çelik yapüara, prefabrik atölye ve depo yapılarını da hafif çelik konstrüksiyon yapüara örnek verilebiliyor. Çelik konstrüksiyon yapüar yalıtımlı ve yalıtımlı olarak da ikiye ayrılıyor.Yaltımlı binaların duvar ve çanlarında kullanılan poüüretan paneller veya taşyünü paneller sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanıyor.Yalınmsız çelik binaların tercih edilme sebebi ise ekonomik olması.

Ayrıca...

Çelik Konstrüksiyon Evler, Çelik Evler

Çelik Konstrüksiyon Evler, Çelik Evler, Müstakil ÇELİK Villa Modelleri, Müstakil ÇELİK Villa, ÇELİK Villa Modelleri, …